15.4.2017

Sokolov se s Vítkovicemi rozešel nerozhodně

SOKOLOV / OSTRAVA

Sokolov hostil svého souseda z tabulky, celek Vítkovic. Velmi důležité utkání nakonec skončilo dělbou bodů, když v prvním poločase poslal Sokolov do vedení Tomáš Valenta. Po změně stran ale srovnal na konečných 1:1 střídající Matěj Fiala.

V začátku měl Baník převahu, výsledkem však byla pouze nebezpečně tečovaná střela Glasera. Neujaly se ani centry Medveděva a Kosaka či rohové kopy. Jeden nepříjemný centr v úvodu měli i hosté, ale domácí obrana dokázala odvrátit míč na roh.

Postupem času se do hry dostávaly Vítkovice, ale defenziva Baníku pracovala spolehlivě a ataky hostí odvracela.  Když už se zdálo, že se začne bojovat především ve středu hřiště, přišel gól domácích. Ve 25. minutě na pravé straně zapracoval Jan Kosak, odcentroval, k míči se prodral Tomáš Valenta a doslova dotlačil míč za záda Květoně – 1:0. Sokolovští diváci se tak konečně dočkali gólu.

Baník vstřelený gól ještě více povzbudil a hrnul se dopředu, ale bez dalšího gólového efektu. A zahrozili i hosté. Nebezpečné centry i několik závarů před Belaněm však domácí obrana v čele se svým brankářem vyřešila.  První poločas pak uzavřela pěkná střela Kosaka, kterou Květoň nakonec vytěsnil na roh. Ten se však již nerozehrál a do kabin šli domácí s těsným vedením 1:0.

Do druhé půle nastoupili s dvěma novými hráči. Baník začal s odhodláním. Na pěkný centr Medveděva si naskočil Valenta, ale míč do brány nenasměroval.  Následně měl Baník několik šancí k brejkům, finální přihrávka však nevyšla.

A zničehonic mohlo udeřit na druhé straně. Za sokolovskou obranu se v 54. minutě dostal Mišínský, Belaň vyběhl a skvělým zákrokem šanci zlikvidoval. Ale o minutu později to Vítkovicím již vyšlo. Po pěkné kombinační akci se hosté dostali až před bránu Belaně, kde uvolnili střídajícího Fialu a ten střelou na vzdálenější tyč skóre srovnal – 1:1.

V 58. minutě mohlo být pro domácí ještě hůře. Po zmatcích v domácí defenzivě střílel Matěj a Belaň vytáhl další skvělý zákrok.  Reakcí domácích bylo první střídání, když na hřiště přišel mladý Zorvan, jenž ofenzivu Baníku oživil.

Sokolov se totiž v dalším průběhu prakticky nastěhoval na polovinu Vítkovic a začalo dobývání hostující brány.  Centry se však v silném větru nedařily a Vítkovice vytrvale nebezpečí odvracely a číhaly na svou brejkovou příležitost.

Baník v 81. minutě podruhé střídal, když ze hřiště odešel Valenta, jenž na hřišti nechal opravdu úplně vše a přišel Sadílek. Poté ještě Dvořáka nahradil vysoký Čihák.

V závěru měl Baník až drtivý tlak, ale stále nepřicházela ta správná finální přihrávka nebo přesnější centr. Až v nastaveném čase při rohovém kopu našel Glaser ideálně naběhnutého střídajícího Čiháka, jenž svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedokázal umístit. Vítkovice tak odolaly a ze hřiště Baníku si odvážejí bod, čímž rozdíl mezi soupeři zůstává stejný.

FK Baník Sokolov - MFK Vítkovice 1:1 (1:0)

Rozhodčí: Radek Dubravský – Vít Melichar, Marek Podaný
Branky: 25. Valenta – 55. Fiala
ŽK: 60. Machek – 34. Vaněk, 68. Honiš, 71. Mišinský
Diváci: 880

FK Baník Sokolov: Belaň – Medvěděv, Ševčík, Vondráček, Mejdr – Kosak, Glaser (C), Machek, Provod (61. Zorvan) – Valenta (81. Sadílek), Jakub Dvořák II. (85. Čihák)

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula (C), Honiš, Prajza – Texl, Vaněk, Mišinský, Matěj (89. Ondráček) – Szotkowski (46. Gebert), Juřena (46. Fiala)

Autor / zdroj: fksokolov.cz