Ilustrační foto.
13.8.2018

V utkání Varnsdorfu se Sokolovem branka nepadla

VARNSDORF / SOKOLOV

Na severu Čech se z počátku hrálo utkání, které spíše kontrolovali domácí hráči. Ani jeden z týmů však nedokázal překonat obranu soupeře. Až v závěrečných minutách baníkovci přitlačili na pilu a vytvářeli si brankové příležitosti. Ani ty se však neujaly a utkání skončilo 0:0.

Prvních třicet minut patřilo Varnsdorfu, který byl aktivnější na míči a dostával se snadno přes polovinu hřiště. Poté se ale Sokolov probudil a první velkou šanci v zápase zaznamenal Vávra, který se po rychlém protiútoku dostal do zakončení. Jeho střela jen tak tak skončila pod Porcalem.

V závěru poločasu jsme byli svědky řadou nepřesných přihrávek, nedovolených zákroků a žlutých karet. Adam Ondráček viděl žlutou kartu za dohrání souboje po odehrání míče, Adam Ševčík zase za bránění v rozehrávce. První poločas tak branku nenabídl.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Sokolov a měl více ze hry. Varnsdorf hrozil spíše z rychlých protiútoků. První větší šanci si nakonec připsal Varnsdorf poté, co Ondráček zahrával rohový kop. Propadlý míč skončil u Heppnera, který střelou z první mířil nad břevno.

Sokolov výrazněji zahrozil až v 82. minutě. Kosak našel přihrávkou mezi obránci Hlavatého, ten se snažil zakončit v pádu. Porcal byl připraven. Jen o minutu později mohl vsítit branku Ševčík, střelu v pádu mu ale zablokoval jeden z domácích obránců.

Zraněním Vašíčka došlo k nastavení rovnou osmi minut a ve třetí nastavené minutě mohlo být hotovo. Jako blesk z čistého nebe se v pokutovém území zjevil sám s míčem Hlavatý a navedl si míč na levou stranu. Jeho pokus ale senzačně zlikvidoval Radek Porcal.

FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Slabý – Novák, Vitner
ŽK: 37. Ondráček – 21. Machek, 23. O. Ševčík, 42. A. Ševčík, 56. Glaser
Diváci: 980

FK Varnsdorf: Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Dordić (90+7. M. Kubista), Bláha, Zbrožek, Ondráček – Kocourek (79. Novák) – Dzaba (85. Schön)

FK Baník Sokolov: Belaň – Jakub Dvořák II., Mišůn, O. Ševčík, Mejdr – Glaser (C), Machek – Štípek (59. Vašíček, 73. Hlavatý), Vávra, Kosak – A. Ševčík (85. Ruml)

Autor / zdroj: fkvarnsdorf.cz