SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fksokolov.cz
25.11.2018

Sokolov deklasoval Vítkovice

SOKOLOV / OSTRAVA

Sokolovští fotbalisté přesně měsíc před Štědrým dnem nadělili svým fanouškům dárek v podobě vysokého vítězství 4:0 nad Vítkovicemi.

Západočeši předváděli od prvních dotyků s míčem skvělý fotbal. Svého soupeře začali velmi brzy přehrávat a brzy se dostavily také šance. Po dvou minutách hry vrátil Stropek přetažený centr na střelu Hlavatému, který pořádně vyprášil Šustrovi jeho rukavice. Po následném rohu pálil Hlavatý znovu, s jehož technickým pokusem si Šustr s námahou poradil. Baník tlačil dále. V 6. minutě si Štípek pohrál s dvěma protihráče, střílel k bližší tyči, ale tam znovu zakročil pozorný Šustr, který se na rozdíl od Belaně příliš nenudil.
 
Úvodní tlak vygradoval v 11. minutě. Dvořák z levé strany vyslal před bránu střílenou přihrávku, která prošla na zadní tyč, kde číhal osamocený Stanislav Vávra a ten už měl před prázdnou bránou snadnou práci – 1:0. Po necelé půlhodině už všichni viděli míč v bráně, když Machek vyslal krásný pokus do levé šibenice, ale Šustr se natáhl a konečky prstů balón vytěsnil nad. Za tři minuty vysunul Glaser do sóla Hlavatého, který vystřelil podél Šustra, jenže míč nakonec o kousek bránu minul. Za převahy Baníku se odehrál zbytek první půle, ale další branka již nepadla.
 
Po změně stran se herní výkon Vítkovic zvedl a v 54. minutě mohli hosté málem slavit vyrovnávací trefu. To když Vasiljev zprava odcentroval, na balón si naběhl nehlídaný Mrázek, ale hlavou zamířil jen nad bránu Baníku. O deset minut později dostal spoustu místa dobře hrající Štípek a křižnou střelou pořádně protáhl Šustra. V 69. minutě pronikl po levé straně Beránek, jeho ostrý centr našel střídajícího Erika Lienera, který v akrobatické pozici dokázal míč usměrnit za bezmocného brankáře Vítkovic.
 
Střelec druhé branky unikl v 77. minutě ofsajdové pasti, pelášil z levé strany na hostující bránu a svým obstřelem jen o kousek minul. V 81. minutě si nájezd na Šustra zkusil pro změnu Vávra, který běžel sám už od půlící čáry, ale při zakončení brankáře hostů neprostřelil. Z dorážky pak střílel ještě Kosak, ale jen o pár centimetrů vedle. V 83. minutě si Jan Kosak spravil chuť. Ocitl se za obránci Vítkovic a umístěným pokusem k tyči navýšil vedení na 3:0. To však ze strany baníkovců nebylo vše. Už o dvě minuty později ubránili roh soupeře, vydali se do rychlého kontru, který zakončil stoper Daniel Stropek s přehledem – 4:0.

FK Baník Sokolov - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 11. Vávra, 69. Liener, 83. Kosak, 85. Stropek
Rozhodčí: Emanuel Marek – Miloš Vitner, Jiří Polák
Diváci: 410

FK Baník Sokolov: Belaň – Ruml, O. Ševčík, Stropek, Dvořák II. – Glaser (61. Liener), Machek – Štípek (86. Voleský), Hlavatý, Beránek (74. Kosak) – Vávra

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, O. Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Vasiljev (88. Moučka), Súkenník, Bzirský – Mrázek (60. Mišinský)

Autor / zdroj: fksokolov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

Čokoláda, po které se nepřibírá

Dobrý pocit z každého sousta mléčné belgické čokolády obsažené v adventních kalendářích organizace DEJME DĚTEM ŠANCI zahřívá u srdce všechny, kteří od

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. ledna 1843

získal Jakub Kryštof Rad patent na kostkový cukr.

VĚDA A TECHNIKA23. ledna 1890

byla založena Česká akademie věd a umění (dnešní AV ČR).

HISTORIE23. ledna 1996

podala Česká republika oficiální žádost o vstup do Evropské unie.

POZVÁNKA OBRAZEM