Autor / zdroj: fksokolov.cz
20.8.2017

Z horké opavské půdy si veze Sokolov bod

OPAVA / SOKOLOV

Nejlepšímu útoku FNL museli v sobotním podvečeru čelit baníkovci ze Sokolova. Proti ofenzivně laděnému soupeři předvedli hostující hráči především kvalitní výkon v obraně a i přes několik šancí Opavy skončilo utkání před téměř třemi tisíci diváky bez branek.

K první šanci se v sobotním podvečeru propracovali domácí hráči. Smola se totiž po rohovém kopu dostal k nebezpečnému zakončení hlavou, které ale mířilo těsně vedle branky hostí a Belaň tak nemusel zasahovat. Opavští byli v prvním poločase aktivnějším týmem a byli to především oni, kteří vyvíjeli aktivitu na polovině svého soupeře. Naopak baníkovci se proti kvalitnímu soupeři především soustředili na obrannou činnost. I přesto si domácí po necelé půlhodině vypracovali další vyloženou šanci, kdy po akci rychlého Kaymaby zakončoval Jursa ale neuspěl.

​Do konce první pětačtyřicetimunitovky měli sice Slezané další náznaky šancí, ale sokolovská obrana odolala.

​První vážnější příležitost v druhém poločase měli domácí v 64. minutě, kdy se po akci bývalého hráče Baníku Kuzmanoviće a Kaymamby dostal k zakončení Žídek, který ale hlavou mířil nad. O pár minut později zahrozili i sokolovští hráči, jmenovitě kapitán Glaser. Ten předvedl ránou z dobrých dvaceti metrů a domácí brankář Fendrich se musel pořádně protáhnout.  Zajímavou příležitost měl nedlouho poté i střídající Adam Ševčík, ale ani on neuspěl.

​V šestiminutovém nastavení to byli domácí, kteří se snažili strhnout vedení na svojí stranu, ale baníkovci nepovolili a z horké opavské půdy si tak vezou cennou remízu 0:0.

SFC Opava - FK Baník Sokolov 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Nenadál – Vodrážka, Hock
ŽK: Zapalač – Glaser, Mráz, Přeučil, Čihák, Kosak, Končal, Belaň
Diváci: 2657

SFC Opava: Fendrich – Helebrand, Simerský, Žídek (C), Stříž – Schaffartzik – Kayamba (82. Puškáč), Jursa, Zapalač (67. Zavadil) – Smola (73. Jurečka), Kuzmanović

FK Baník Sokolov: Belaň - Strada, Ševčík O., Mráz, Mejdr - Machek, Čihák (74. Tůma) - Kosak, Glaser (C), Dvořák II. (68. Končal) - Přeučil (57. Ševčík A.)