SPORT / Fotbal

Popis:
Autor / zdroj: fksokolov.cz
25.11.2018

Sokolov deklasoval Vítkovice

SOKOLOV / OSTRAVA

Sokolovští fotbalisté přesně měsíc před Štědrým dnem nadělili svým fanouškům dárek v podobě vysokého vítězství 4:0 nad Vítkovicemi.

Západočeši předváděli od prvních dotyků s míčem skvělý fotbal. Svého soupeře začali velmi brzy přehrávat a brzy se dostavily také šance. Po dvou minutách hry vrátil Stropek přetažený centr na střelu Hlavatému, který pořádně vyprášil Šustrovi jeho rukavice. Po následném rohu pálil Hlavatý znovu, s jehož technickým pokusem si Šustr s námahou poradil. Baník tlačil dále. V 6. minutě si Štípek pohrál s dvěma protihráče, střílel k bližší tyči, ale tam znovu zakročil pozorný Šustr, který se na rozdíl od Belaně příliš nenudil.
 
Úvodní tlak vygradoval v 11. minutě. Dvořák z levé strany vyslal před bránu střílenou přihrávku, která prošla na zadní tyč, kde číhal osamocený Stanislav Vávra a ten už měl před prázdnou bránou snadnou práci – 1:0. Po necelé půlhodině už všichni viděli míč v bráně, když Machek vyslal krásný pokus do levé šibenice, ale Šustr se natáhl a konečky prstů balón vytěsnil nad. Za tři minuty vysunul Glaser do sóla Hlavatého, který vystřelil podél Šustra, jenže míč nakonec o kousek bránu minul. Za převahy Baníku se odehrál zbytek první půle, ale další branka již nepadla.
 
Po změně stran se herní výkon Vítkovic zvedl a v 54. minutě mohli hosté málem slavit vyrovnávací trefu. To když Vasiljev zprava odcentroval, na balón si naběhl nehlídaný Mrázek, ale hlavou zamířil jen nad bránu Baníku. O deset minut později dostal spoustu místa dobře hrající Štípek a křižnou střelou pořádně protáhl Šustra. V 69. minutě pronikl po levé straně Beránek, jeho ostrý centr našel střídajícího Erika Lienera, který v akrobatické pozici dokázal míč usměrnit za bezmocného brankáře Vítkovic.
 
Střelec druhé branky unikl v 77. minutě ofsajdové pasti, pelášil z levé strany na hostující bránu a svým obstřelem jen o kousek minul. V 81. minutě si nájezd na Šustra zkusil pro změnu Vávra, který běžel sám už od půlící čáry, ale při zakončení brankáře hostů neprostřelil. Z dorážky pak střílel ještě Kosak, ale jen o pár centimetrů vedle. V 83. minutě si Jan Kosak spravil chuť. Ocitl se za obránci Vítkovic a umístěným pokusem k tyči navýšil vedení na 3:0. To však ze strany baníkovců nebylo vše. Už o dvě minuty později ubránili roh soupeře, vydali se do rychlého kontru, který zakončil stoper Daniel Stropek s přehledem – 4:0.

FK Baník Sokolov - MFK Vítkovice 4:0 (1:0)

Branky: 11. Vávra, 69. Liener, 83. Kosak, 85. Stropek
Rozhodčí: Emanuel Marek – Miloš Vitner, Jiří Polák
Diváci: 410

FK Baník Sokolov: Belaň – Ruml, O. Ševčík, Stropek, Dvořák II. – Glaser (61. Liener), Machek – Štípek (86. Voleský), Hlavatý, Beránek (74. Kosak) – Vávra

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, O. Cverna, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Vasiljev (88. Moučka), Súkenník, Bzirský – Mrázek (60. Mišinský)

Autor / zdroj: fksokolov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

HISTORIE

16. ledna 1493

se Kryštof Kolumbus, po své první cestě do Nového světa, vrátil do Španělska.

DOPRAVA

16. ledna 1948

započala výroba Fordu série F, nejprodávanějšího amerického pick-upu.

VESMÍR

16. ledna 1996

na hvězdárně Kleť byla objevena planetka 1996 BG, která později dostala jméno Járacimrman.

POZVÁNKA OBRAZEM